26 июня 2024

Зимові шини — критерії вибору

Зимові шини Перший і найважливіший критерій — умови експлуатації автомобіля в зимовий час. Коли мають відбутися поїздки по снігу за містом, треба ставити гуму з шипами, а якщо машина здебільшого буде їздити в місті, то потрібно «взувати» нешипованну гуму. По виду візерунка протектора зимові шини можна віднести до скандинавських або європейських. Перші відрізняються більш розрідженим малюнком і мають велике число маленьких шашечок — ромбів шахового розташування, причому шашечки відстоять один від одного на великій відстані. Такий малюнок протектора без труднощів продавлює сніг і лід, а також легко скидає з себе сніг і бруд, очищаючи протектор. Головне завдання таких шин — забезпечити найкраще зчеплення з дорогою, покритою снігом або льодом. Європейський тип нагадує протидощову гуму. У нього характерний діагонально побудований малюнок, де помітні у великій кількості водовідвідні канали, потужні грунтозацепи по краях протектора і численні маленькі прорізи — ламелі.

Важлива також марка шин. Найкращими є дорогі зимові шини: Nokian, Good Year, Michelin, Pirelli, Continental, Dunlop, Bridgestone і Gislaved. Потім йдуть шини марок: Kleber, Uniroyal, BFGoodridch, Firestone, Yokohama, Hankkook, Kumho і Fulda. Їх можна купити за меншу ціну при хорошій якості. Гума марки: «Кама», «Ведмідь», «Таганка», «БЦ», «Ярославль», Medeo, Nordman, Fortio і пр. самі ходові, так як коштують відносно дешево.

Серед розмірних параметрів назвемо ширину і висоту шини. Вважається, що широка шина краще. Але це спрощення. Насправді, у широкої шини відмінне зчеплення на сухому асфальті і їй не так тяжко їхати по пухкому снігу (вона просто не закопується в нього), оскільки збільшена площа контактного плями забезпечує малий тиск на поверхню. Але з іншого боку, погіршується видавлювання, тобто мокрий сніг залишається під шиною. Значить, за наявності одного малюнка протектора і ваги авто явища «спливання» і некерованого ковзання коліс з широкими шинами в снігову починається при менших швидкостях.

Також, вибираючи зимові шини, необхідно знайти дату її виготовлення на боці гуми, тому що вона придатна до експлуатації тільки 5 років після випуску. Якщо шина має жовту позначку, це означає, що вона бракована. Таку пляму не можна стерти, можна лише зрізати врезером. Тому не можна купувати шини з потертостями на боці.

Добавить комментарий