25 сентября 2020

Вся правда про матраци: як обійти хитрощі маркетологів і заощадити

Вся правда про матраци: як обійти хитрощі маркетологів і заощадити Покупку ортопедичного матраца супроводжує вивчення цінового питання, а конкретніше — пошук хорошої знижки. В цьому немає нічого поганого. Прагнення купити дешевше і не переплачувати за міфічні переваги зайві гроші — ознака фінансової грамотності. Але в цій справі є тонкий нюанс — важливо розуміти, що у формуванні ціни на якісний товар є поріг, нижче якого відповідальний виробник знижку не дасть. І справа не в жадібності, а в реальній собівартості виробу.

Довірою покупців маркетологи жонглюють подібно кульками, тому ця стаття створена з метою — показати вам, з чого складається ціна на по-справжньому якісний ортопедичний матрац.

Хороший матрац не може коштувати дуже дешево. Але шалені гроші за нього платити також не хочеться. Ідеальний варіант — заплатити чесну ціну і радіти покупці.

То яка червона ціна на ортопедичний матрац?

Виявити для себе реальну вартість пружинних і безпружинних матраців ви зможете самостійно, поетапно задаючи питання щодо ключових аспектів.

Першим ділом вивчаємо питання наявності пружин.

Пружинні матраци створюються на основі пружинних блоків, саме на них і може економити нечесний виробник. Існує 2 види блоків:

— «Боннель» — найбільш бюджетний варіант,
— Мультипружинний блок — Pocket Spring.

Скільки витків в пружині?

Чи можна зробити бюджетний матрац зовсім дешевим? Можна. Як це відбувається, розглянемо на прикладі пружинного блоку «Боннель».

Справа в тому, що якісний блок «Боннель» повинен складатися з пятивиткових пружин. Якщо в пружинному блоці замість пятивиткових використовувати пружини у чотири витка, то ціна матраца знижується на 10%. Здавалося б, мінус 10% від вартості, яка радість! Але за подібною економією ховається реальна загроза здоров’ю. Матрац з пружинами на чотири витка не має ортопедичний ефект і не забезпечує хребту належну підтримку.

Вам хто-небудь говорив про такі фокуси? Ви б хотіли заощаджувати таким чином?
Чи ви хочете справді ортопедичний стандарт?

Ви чули коли-небудь про стандарт ортопедичних матраців? Записуйте. При нормальній щільності пружинного блоку в ортопедичному виробі число рядів пружин має дорівнювати ширині готового матраца, вираженої в дециметрах, тобто в матраці шириною 150 см (15 дм) — 15 рядів. В Україні цей стандарт дотримується одиницями, зокрема компанією «Венето» http://veneto.ua/matrasy. У більшості виробників цей показник дорівнює 14.

Яким чином проводилася збірка ортопедичного матрасу?

Відповідь може бути тільки одна — на спеціальному обладнанні. Хороша якість блоку може бути отримано тільки при машинному збиранні. Ручний спосіб — робить виріб дешевим, але недовгостроковим і позбавленим ортопедичних властивостей. Він не може забезпечити необхідної фіксації пружин. Як результат — через півроку вони розбовтуються і починаю скрипіти. Чи можна на такому матраці повноцінно висипатися? Питання риторичне.

Вся правда про матраци без пружин

Матраци без пружинного блоку зазвичай характеризуються більшим допустимим навантаженням на одне спальне місце, і коштують трохи дорожче пружинних моделей. І тут виробники активно шукають можливості для здешевлення. Щоб уникнути пастки, запитуйте продавців про важливі складові виробу.

Матраци без пружинного блоку складаються з одного або декількох шарів пружного матеріалу. Тут виробник може економити саме на якості складових матеріалів.

Чим «дихає» оббивка?

Неякісна оббивка може призвести до того, що чохол дуже швидко почне протиратися, бруднитися і ваш новий матрац втратить свій вигляд..

Чи варто дослухатися до рекомендацій експертів?

Не соромтеся запитувати. Наявність у торгової марки підтвердження від визнаних експертів — гарантія вашої безпеки та здоров’я.

Поширені маркетингові виверти з подвійним дном

А тепер вам в руки видається 3 козиря, які допоможуть уникнути цінової пастки під назвою знижки. Роздрібні магазини зазвичай пропонують знижки декількох типів.

1. «Поспішайте, кількість товару обмежена». Особливість таких акцій — в тому, що знижки встановлюються на строго конкретні моделі. При цьому заявленого товару у продажу може бути буквально кілька одиниць. І до того моменту, як залучені рекламою покупці добираються до магазину, «пріоритетні» вироби вже розбирають.

2. «Сенсація! Мінус 50%». Тут про конкретні товари не згадується. Навпаки, основний упор робиться на величину знижки -50%, 60%, 70%. Залучені небаченою щедрістю покупці заходять в магазин і бачать там недорогий і неходовий товар не найвищої якості. Інакше кажучи — уцінку, яка з якихось причин погано продається. Нескладно здогадатися, що знижки поширюються саме на неї.

3. «Найнижчі ціни». Відміна від першого типу — в тому, що знижується вартість різних моделей, і їх досить багато. Якщо зібрати всі привабливі пропозиції разом і об’єднати, скажімо, на сторінках рекламного буклету, картина вийде досить радісна. У реальності ж причина зниження цін саме на ці моделі добре продумана: зазначена «ціна зі знижкою» спочатку була завищена. Неприємний осад від обману, чи не так?

Тепер ви розумієте, що дійсно якісний ортопедичний матрац коштувати дешево не може. І будь-яка знижка в межах 15% — це розумний рекламний хід, який компанія використовує для залучення уваги покупців.

Якщо знижка переходь за кордон 30%, а особливо на ортопедичний матрац, то ви ризикуєте заощадити на своє здоров’я. Але тепер ви захищені від недобросовісних виробників. Інструкція з використання знижок у вас тепер є.

Здорових снів і приємних покупок!

Добавить комментарий