|

Як вибрати матрац для комфортного сну

Як вибрати матрац для комфортного сну Матрац — одна з найважливіших деталей для комфортного сну. Зараз набирають популярність ортопедичні матраци. Словосполучення це не слід розуміти буквально. Такий матрац не лікує від хвороб, але разом з тим сприяє правильному положенню хребта під час сну. А це важливо. Таким чином, прийнявши правильне положення, людина добре висипається, що сприяє хорошому самопочуттю.

Слід зазначити, що підбір матраца досягається з урахуванням індивідуальних параметрів людини. Особливо це стосується ваги. Немає хороших і поганих матраців. Бувають правильно і неправильно підібрані.

Матраци підрозділяються на 2 види: пружинні та безпружинні. Кожен з цих видів матраців має плюси і мінуси.

Пружинний матрац складається з пружинного блоку і ряду прошарків, які захищають наше тіло від пружин. Вище ми згадували про вагу людини, так от — при покупці обов’язково уточнюйте, на яку масу тіла розрахований пружинний блок матраца. Це важливо.

Прошарок надає матрацу м’якість або, навпаки, жорсткість. Найчастіше матраци наповнюють латексом, поролоном, пінополіуретаном, повстю меморіформ (з ефектом пам’яті) — м’які наповнювачі. Кокосова койра — жорсткий.

Безпружинні матраци являють собою моноблок або «шаруватий пиріг» з різних матеріалів. Найчастіше вони виробляються з тих же матеріалів, що і пружинні — поролону, латексу, кокоса.

Який матрац вибрати — м’який або жорсткий — питання індивідуальне. Фахівці компанії виробника матраців Come For come-for.com.ua допоможуть підібрати та порадять який краще підійде особисто вам матрац для здорового та повноцінного відпочинку.

Побутує популярна думка, що жорсткий матрац — найбільш корисний для здорового сну. Це може бути істиною лише в тому випадку, якщо на ньому зручно спати. В іншому випадку, ваш відпочинок буде сущим покаранням. Краще дотримуватися принципу золотої середини, щоб матрац був ні м’яким, ні жорстким.

Однак виходячи з вашої комплекції, можна дати деякі рекомендації. Більшість людей ні худі, ні повні — середні. Їм підійдуть моделі на пружинах з прошарками з латексу, або поєднання «койра-латекс» – такі можна подивитись у каталозі компанії-виробника Come For на сторінці http://come-for.com.ua/catalog/matras-vip/. Повним людям краще вибирати матраци жорсткіше, з посиленими пружинними блоками типу «Multipocket». А якщо брати безпружинні, то з щільних матеріалів. Худим людям, відповідно, рекомендуються м’які матраци. Дітям і підліткам рекомендуються матраци безпружинні, жорсткі, зі штучного латексу. А зовсім малюкам підійде будь-який матрац з хорошою вентиляцією. Зазвичай беруть кокосовий матрац або наматрацник, товщиною від 3 до 7 сантиметрів. Коли дитина починає ходити та стрибати, то матрац слід змінити на більш м’який, при цьому пружний і міцний.

Якщо вас турбують болі в попереку, то матрац потрібен тільки м’який, який добре підтримує поперековий відділ хребта. Якщо ж проблеми у верхніх відділах хребта, то вибирайте з жорстких матраців.

Не економте на вашому здоров’ї, адже гарний сон забезпечить вам міцне здоров’я та гарний зовнішній вигляд.