|

Матрац на виріст — чи можливий такий варіант?

Матрац на виріст Статистика показує, що кількість дітей з деформаціями хребта (сколіоз, кіфоз) з кожним роком зростає. Важкий портфель на одне плече, незручна парта, тривале перебування за комп’ютером, без розгинання спини — всі ці патологічні фактори несприятливо позначаються на здоров’ї дитини. Але головним ворогом правильної постави є сон на поганому матраці, тому дуже важливо купити дитині відповідну поверхню для ліжка.

Основні вимоги до дитячих матраців

На сьогодні магазини ортопедичних матраців пропонує величезний вибір виробів, проте очі розбігатися не будуть. Адже, сформувавши перелік основних вимог, можна відразу окреслити невелике коло варіантів.

Найважливіші характеристики дитячого матрацу: достатня жорсткість, яка вибирається, головним чином, за віком дитини; гіпоалергенність, яка властива штучним матеріалам; безпеку використаних наповнювачів; вентиляція — найкраще «дихають» матеріали з пористою структурою, наприклад, латекс.

Зовнішній вигляд виробу не є важливим аспектом, однак, по можливості, краще все ж придбати дизайнерську модель. Її відмінність полягає в більш ретельному виробничому підході, а деякі елементи матраца можуть навіть виготовлятися мануфактурно. Тут використовуються виключно дорогі і хороші матеріали, тому можна не турбуватися за безпеку і якість виробу.

Підбір моделі за віком

Вік — це визначальний фактор підбору ідеальної спальної поверхні. І хоча каталог ортопедичних подушок демонструє, що існують матраци на виріст, які підійдуть дітям 1-18 років, краще міняти спальну поверхню хоча б раз на п’ять років. Щороку комплекція дитини змінюється, з’являються нові вимоги до матраца: 0-3 роки — відсутність у немовлят s-образного вигину змушує класти малюка на рівну жорстку поверхню; найкраще в цьому віці придбати жорсткий матрац з кокосової койри, який не дасть спині «провисати»; 3-7 років — хребет вже прийняв потрібну форму, але продовжує зростати, тому варто купити дитині безпружинний матрац середньої жорсткості; 7-15 років — під час шкільного періоду помірно жорсткий матрац буде вночі вирівнювати хребет, знімаючи з нього навантаження, що накопичилася під час трудового дня; в цьому віці вже можна придбати і пружинну модель; 15-25 років — вчені впевнені, що дівчатка перестають рости в 20 років, а хлопчики — в 25, тому якщо з’явився дискомфорт під час сну, значить, потрібно замінити матрац на більш жорстку або, навпаки, м’яку модель. Також, якщо ваша дитина спить на дивані, то існують спеціальні моделі.

Можливі небезпеки

Дитячий матрац — це товар, на якому не можна економити, оскільки невдала покупка може ознаменуватися новими витратами, зокрема, на медикаменти. На жаль, зараз на ринку представлено досить багато підробок, які зроблені з неякісних матеріалів. Останні перевірки виявили у деяких моделей з кокосової койри перевищення рівня формальдегіду. Цією речовиною обробляють койру для досягнення високої міцності, і існує межа в 2,5 мг / л, оскільки дана доза не надає згубного впливу на організм. Перевищення її може викликати у дітей 1-12 років нудоту, головний біль, висип і навіть судоми. sexedate

Аналогічні проблеми можуть виникнути і при покупці дешевого матраца зі штучного латексу, оскільки деякі недалекоглядні виробники додають туди токсичні речовини. Поганий сон обіцяє мляве пробудження і зниження фізичної та інтелектуальної працездатності у дитини. Тому краще не ризикувати, а купувати моделі перевірених виробників.