7 августа 2020

Добротна кухня — це інвестиція в майбутнє

Добротна кухня - це інвестиція в майбутнє Чому кухня — це простір, в якому не може бути дрібниць? Чим кухня, зроблена «на коліні», відрізняється від зробленої на сучасному виробництві? На ці та інші питання нам відповів фахівець у меблевій справі Юхим Кац.

— Юхим Ілліч, не секрет, що в типових квартирах більшість кухонь мають дуже невелику площу в середньому 8-10 квадратних метрів. Невже можна зробити зручні і функціональні меблі для такої площі?

— Базовий модельний ряд припускає необмежену кількість варіацій. Кухня — це грамотний набір секцій, елементів і техніки певного розміру. Але так як всі наші кухні без винятку робляться на замовлення, під конкретні розміри приміщення, в базі закладені можливості для будь-якого простору. Природно, якщо площі багато, для фантазії є простір. Але і для малогабаритних приміщень наші дизайнери можуть спроектувати максимально комфортну і красиву кухню. Я ба рекомендував перед тим як починати ремонт кухні в обов’язковому порядку запросити дизайнера та прислухатись до його рекомендацій стосовно планування вашого приміщення. На сайті або в студії можна подивитися приклади компоновок, подумати, порадитися з сім’єю і в підсумку замовити індивідуальний дизайн.

— Від чого, на ваш погляд, залежить комфорт на кухні?

— За останні пару тисяч років кухні суттєво еволюціонували — від середньовічного вогнища з багаттям до високотехнологічного простору. Зараз придумана і створена маса цікавих інновацій, які намагаються використовувати на виробництві. Кухня — це ж не тільки плита, мийка і набір шаф, це сотні різних компонентів, від фурнітури, організацій простору до різних інженерних вузлів. Комфорт на кухні залежить від продуманості всіх функціональних елементів: висувні механізми, системи зберігання посуду, продуктів, рідин, вбудована техніка, інноваційні конструкції стільниць, ергономіка загальної композиції.

На сучасній кухні до того ж багато електроніки: щось автоматично відкривається, включається і навпаки, демпфери створюють комфорт при відкриванні та закриванні секцій, всі дверцята і ящики рухаються плавно і безшумно. З цим, мабуть, пов’язаний і той факт, що останнім часом кухні все частіше вибирають і купують чоловіки. Зрозуміло, всі елементи та обладнання повинні бути дуже міцними і довговічним. На кухні меблі та техніка експлуатуються в агресивному середовищі — вогонь, пара, миючі засоби, багаторазове використання в щоденному режимі, все це здатне швидко привести неякісну кухню в непридатність.

— Як відрізнити якісну від неякісної?

— Виготовити якісну, добротну і довговічну кухню, яка прослужить родині без проблем протягом довгих років, можна тільки на сучасному виробництві. Навіть якщо, скажімо, дизайн можна повторити, грубо кажучи, в гаражі, то забезпечити дотримання технології виробництва можна тільки у фабричних умовах. Просто тому, що обладнання, яке необхідне для обробки каркасів або фасадів, може дозволити собі лише великий виробник. Крім того, важливо, як підведені системи освітлення, інші комунікації — електрика, вода.

— Але як простому обивателю зрозуміти різницю? Особливо, якщо виробники-кустарі обіцяють, що виглядати їх кухонний гарнітур буде не гірше фірмового.

— Я би дав таку пораду: спробуйте пошукати хороші і погані приклади в реальному житті, серед своїх друзів, рідних і знайомих. Подивіться, як виглядає кухня кустарного виробництва через кілька місяців або років, що відбувається з механізмами, петлями, фасадами, вбудованою технікою і стільницею. І зробіть висновки. А картинці з рекламного буклету я б не довіряв — там завжди все виглядає дуже красиво. Знаєте, у нас були випадки, коли клієнти зверталися до наших дизайнерів за проектом, а потім йшли з ним в гаражі… Найсмішніше, що при поганій якості за ціною ця кустарна кухня виходила нітрохи не дешевше, ніж було б у нас. Але з помилками споживачів які історично склалися працювати складно… Наш девіз — «Коли кухня в радість!», І ми щиро прагнемо зробити все, щоб кухні приносили цю радість.

— Тобто, немає сенсу економити на виробнику?

— Ні. Кухня — це інвестиція, її купують на роки, вона повинна служити років десять, причому безвідмовно. Ми надаємо гарантію на п’ять років, а реальний термін служби — 10. При цьому багато клієнтів, що купили наші кухні ще 15 років тому, користуються ними до цих пір і не планують їх міняти, все працює, меблі в хорошому стані. Ми спочатку використовували тільки хороший матеріал, вкладали сумлінну працю, сучасні технології — а це зробити дешево неможливо. І не забувайте, виготовити міцну кухню набагато складніше, ніж меблі для іншого приміщення квартири — тут весь час щось проливають, ріжуть, відкривають і закривають по 30 разів на день, це агресивне середовище, і ми використовуємо тільки ті технології і матеріали, які здатні довго працювати в таких умовах.

— Можете дати нашим читачам практичну пораду — на чому все-таки можна заощадити, вибираючи кухню? А на чому не варто економити ні в якому разі?

— Краще скористатися можливістю купити кухню в кредит або в розстрочку — це перша порада. Але взагалі все залежить від конкретної ситуації, і тут кращу пораду дадуть дизайнери. Хлопці, які проектують кухні — хороші фахівці. Треба розуміти, що і недорога, і дуже дорога кухня по своїм практичним функціям, міцності, функціональності і надійності повинні відповідати високим вимогам. Можна заощадити на дизайні, на дорогих фасадах з натурального масиву, наприклад, вибрати МДФ або ДСП. Але от на внутрішньому наповненні я б не радив заощаджувати, це питання комфорту і функціональності.