|

Як вибрати подарунок дитині

Як вибрати подарунок дитині Що подарувати дитині? На це питання найкраще відповість мама. З дитинства вона вивчає характер та уподобання малюка, проводячи з ним весь свій час. А ось що робити занадто зайнятим на роботі батькам, непідготовленим родичам, а також друзям, яких запросили на святкування? Редакція 7ja — полегшує муки вибору всім, хто найближчим часом збирається повеселитися в дитячій компанії.

Дитині 0-1 рік: подарунки для батьків

Приблизно до півроку життя малюка подарунки адресуються здебільшого його батькам, а не самому малюку. Звичайно ж, ви можете презентувати подарунок «на виріст», який стане в нагоді дитині тільки через кілька місяців, але подумайте, чи варто це робити, адже до цього моменту подарована річ буде просто припадати пилом на далекій полиці. Тому кращий спосіб вибрати подарунок дитині до п’яти-шести місяців — це запитати у батьків малюка, що їм у даний момент найбільш необхідне. Це можуть бути підгузники, дитячі суміші, що-небудь з одягу чи необхідна в господарстві річ: підігрівач для пляшечок, фотоапарат для фіксації перших місяців життя малюка.

Якщо вам потрібно вибрати подарунок для дитини від п’яти-шести місяців до року, кращим вибором стануть іграшки для самих маленьких: розважальні центри, які допомагають дітям розвивати дотик, увагу, тактильні відчуття і дрібну моторику. Підійдуть іграшки-неваляшки, м’ячики, виконані з різних матеріалів, будь-які розвиваючі і музичні електронні іграшки, пірамідки, брязкальця, засоби для зберігання іграшок — ящики, коробки, сітки.
Відмінностей між подарунками для хлопчиків і дівчаток в цьому віці ще немає.

Що не варто дарувати:
Дитині до року не варто дарувати м’які іграшки: вони його ще не цікавлять в такому віці. Уникати слід іграшок, що містять дрібні деталі. Вони небезпечні для немовлят, так як можуть потрапити дитині в дихальні шляхи.

Дитині 1-2 роки: подарунки для творчості

У віці від року до двох діти дуже допитливі і цікаві, тому найкращими подарунками для них стануть речі, які допоможуть малюкам дізнатися більше про навколишній світ і розвинути здібності.

Гарним подарунком стануть розвиваючі книжки, конструктори з великих деталей, красиві м’які іграшки у формі героїв мультфільмів, музичні іграшки, формочки для пісочниці, різні ігрові навчальні набори, ігровий намет.

Можна поцікавитися у батьків, до чого дитина проявляє схильності, і купити в магазині дитячої творчості подарунок, пов’язаний з розвитком конкретного вміння: юним художникам підійде дитячий мольберт (http://classy.com.ua/category/party-molberty), а маленьким музикантам — перший синтезатор, металофон або гітара.

Що не варто дарувати:

У цьому віці дітям все ще не варто дарувати іграшки, що містять дрібні деталі. Дитина може ненавмисно проковтнути дрібний предмет.

Дитині 3-5 років: імітація «дорослих» іграшок

На вік з трьох до п’яти років припадає пік пізнавальної активності дитини. У цьому віці діти починають наслідувати поведінку дорослих, вчаться самостійності і з захопленням грають у рольові ігри — в «доктора», «магазин», «перукарню» і подібні. Тому найкращими подарунками в цей час стануть іграшки, що імітують «дорослі речі», за допомогою яких можна моделювати різні ситуації і створювати образи: набір іграшкових інструментів, іграшкова кухня, набір посуду, іграшкова прасувальна дошка та праска, набір маленького доктора, набір для гри в «магазин».

Гарним подарунком стануть набори дерев’яних, пластмасових або м’яких іграшок у вигляді героїв улюблених казок, мультфільмів, пальчикові ляльки, конструктори і пазли, домашня пісочниця, набори для малювання або ліплення.

Хлопчиків у цьому віці порадує класична залізниця, набір солдатиків або іграшкова парковка. Дівчаткам припадуть до душі набори «для краси» з дитячою косметикою, різнокольоровими гумками для волосся, прикрасами.

5-7 років: підготовка до школи

У цьому віці батьки вже починають готувати дітей до вступу в школу, тому найкращим подарунком стануть будь розвиваючі та навчальні ігри: настінний алфавіт, музична абетка, розвиваючі книги, лото, настільні логічні ігри, набори для рукоділля, дитячі енциклопедії.

Якщо ви хочете порадувати малюка, не обтяжуючи його підготовкою до школи, то хлопчикам сподобаються радіокеровані машинки і літаки, залізниця або автотрек, дитячі гантелі, настільний футбол або хокей, велосипед або самокат. Дівчаткам припадуть до душі дитяча швейна машинка, обруч, красива записна книжка, альбом для зберігання календариків, фотографій, листівок або вирізні лялька з набором одягу.

Дитині 7-10 років: орієнтуйтеся на її переваги

У цьому віці діти ще грають у звичайні іграшки, але поряд з цим у них з’являються і нові хобі та захоплення, наприклад, комп’ютерні ігри, музика улюбленої групи, малювання, танці, спорт. Вибирати подарунок для дитини від семи до десяти років потрібно, виходячи з її переваг. Універсальними подарунками можуть стати складні конструктори: макети пам’яток світу, земна куля, настільні ігри, націлені на розвиток інтелекту, набори для проведення дослідів, досліджень, фокусів.

Якщо ви знаєте, чим захоплюється дитина, спробуйте підібрати підходящий йому подарунок, виходячи з його хобі. Хлопчикам сподобаються будь-які подарунки, пов’язані з технологіями. Дівчаткам припаде до душі фотоапарат, графічний планшет, набір для вишивки, в’язання, шиття, музичний диск улюбленої групи або будь-який предмет з її символікою: футболка, плакат, рюкзак, зошит. Також дівчаткам в цьому віці подобаються модні і красиві предмети гардероба, правда, вибирати одяг краще разом з дитиною або його мамою.

Дитина 10-14 років і старше: запитуйте про побажання

Чим старше стають діти, тим складніше для дорослих стає вибір подарунка, який би припав їм до душі. Якщо малюки зазвичай радіють будь-якій дрібниці, то хлопчики і дівчатка 10-14 років стають вимогливішими і примхливими через особливості розвитку в підлітковому віці. Діти поступово дорослішають, їх вже перестають цікавити машинки і ляльки і таким «дитячим» подарунком їх можна не порадувати, а, навпаки, образити.

Хлопцям в цьому віці сподобаються плеєр, скейтборд, будь-який комп’ютерний аксесуар, спортивні аксесуари в залежності від захоплень дитини: футбольний м’яч, наколінники, гантелі, боксерські рукавички, турнік, бінокль або мікроскоп, квиток на концерт улюбленої групи, футболка з забавним написом.

Дівчаткам припадуть до душі: перша косметика або парфумерія, роликові ковзани, аксесуари для телефону, красиво оформлений щоденник для особистих записів, цифрова фоторамка, набір для манікюру, біжутерія, красивий наручний годинник.

Як правило, підлітки чітко знають, що хочуть отримати в подарунок. Запитайте у сина або дочки — вони обов’язково підкажуть, який подарунок бажають отримати на день народження.

Ваш дитина, яка досягла 14-річчя майже напевно вважає себе «дорослим», і їй припадуть до смаку «дорослі» подарунки: подарункові сертифікати на певну суму, квитки на концерт улюбленої групи, тури тощо.