22 апреля 2025

Правильне харчування при тромбофлебіті

Правильне харчування при тромбофлебіті Тромбофлебіт — це патологічний стан судин, при якому у кровоносних судинах починається запальний процес, що приводить до утворення тромбу і до закупорки просвіту судини. Тромб являє собою згусток крові. Проблема в тому, що він може відірватися і по кровотоку переміститися в судини різних органів.

Тромбофлебіт може бути хронічним, гострим і підгострим. У більшості випадків захворювання розвивається на нижніх кінцівках, при цьому утворюється варикозне розширення вен. Що трапиться, якщо ігнорувати лікування тромбофлебіту і не дотримуватися дієти? Хвороба прогресуватиме і, в кінцевому рахунку, тромб що відірвався може призвести до летального результату.

Вчимося розбиратися в продуктах

Якщо людина хвора тромбофлебітом, то вона повинна знати, що продукти діляться на кілька груп: ті що згущують і розріджують кров. Ці знання будуть безцінними у боротьбі за здоров’я і стануть відмінною профілактикою для тих, у кого така хвороба не виявлена.

Найкраще розріджують кров продукти натурального походження. До речі, деякі здатні скласти конкуренцію аспірину, оскільки володіють аналогічним ефектом.

Отже, приклади продуктів, які добре розріджують кров:

варення з малини (кілька ложок замінюють 1 таблетку аспірину);
оливкове і льняне масло;
риба, у тому числі і риб’ячий жир;
продукти які містять магній (вівсянка, ягоди, інжир, імбир, артишок);
часник (здатний розсмоктати тромби, які вже утворилися).

Згущують кров наступні продукти:
Гранатовий сік;
картопля;
цукор;
банани;
шипшина;
манго;
сочевиця;
грецькі горіхи;
чорноплідна горобина.

Яким має бути харчування при тромбофлебіті

При правильно підібраному раціоні нормалізується кровообіг, зміцнюються судини і на їх стінках не накопичуються відкладення. Дієта при тромбофлебіті не примушує різко обмежувати себе в продуктах, але певних правил потрібно дотримуватися.

Для зручності варто скласти два списки. В один внести продукти, що розріджують кров, у другій — згущують. І розмістити ці списки на видному місці. Саме вони і повинні стати базою при складанні меню.
Одна з причин розвитку тромбофлебіту — неправильно функціонуюча печінку. Цей орган відповідає за вироблення речовин, що не допускають згущення крові і формування тромбів. Якщо печінка здорова, то ризик розвитку тромбофлебіту істотно знижується. Для підтримки нормальної працездатності печінки необхідно правильне харчування, мінімальне вживання алкоголю або повна відмова від нього, а також суворий лікарський контроль при прийомі ліків. Сприятливо на роботі печінки позначається відмова від жирної і копченої їжі, консервованих і маринованих продуктів, ковбас, білого хліба.

Варто стежити за масою тіла і не допускати ожиріння, так як воно сприяє розвитку тромбофлебіту. Допоможе низькокалорійне і дрібне харчування. Їсти потрібно не менше 5 разів на день невеликими порціями, а також стежити за поповненням водного балансу в організмі.

Продукти, до яких необхідно ставитися з обережністю

По-перше, це продукти, до складу яких входить вітамін К. Він сприяє підвищенню згортання крові, тому наступні продукти потрібно вживати в мінімальних кількостях: печінка свиняча, шпинат, банани, капуста, квасоля, соя, чорна смородина, крес-салат, зелений горошок, боби.

У процесі утворення тромбів беруть участь наступні продукти: жирне м’ясо, міцні бульйони, випічка, ковбасні вироби, волоські горіхи, консерви, кондитерські вироби.

Також варто обмежити кількість цукру, солі, вершкового масла і сметани в раціоні.

Продукти, які необхідно вживати

Як вже зазначалося вище, раціон хворого тромбофлебітом повинен складатися з рослинної їжі. Це злаки, овочі, фрукти, зелень. Можна вживати м’ясо тільки нежирних сортів або зовсім замінити його морепродуктами.

У раціоні має бути присутня яловича печінка, так як цей продукт зміцнює стінки судин. Обов’язково потрібно їсти вівсяну і гречану кашу, корицю, диню, ананас, червону смородину, імбир, цитрусові, цибулю, кисломолочні продукти.

Їжу краще готувати на пару, варити або тушкувати. Засолка, смаження, копчення — виключаються. Щодня пити не менше 2,5 л рідини, особливо це важливо під час літньої спеки. Запам’ятайте — кава, газована вода і міцний чай не підходять для поповнення водних запасів в організмі. Необхідно пити морс, компот, зелений чай, натуральний сік.

Ці нехитрі поради допоможуть зберегти здоров’я. А якщо хвороба вже дала про себе знати, то не варто затягувати з візитом до лікаря. Сучасна медицина легко справляється з хворобою. З доступними методиками лікування тромбофлебіту можна ознайомитись на сайті http://navimed.com.ua/2015/03/22/vnimanie-tromboflebit-povernostnyh-i-glubkih-ven.html. Тут же можна поспілкуватися з представниками провідних клінік.