Натуральний сік — дуже смачний і корисний напій, в ньому міститься величезна кількість мікро- і макроелементів, вітамінів, які наш організм засвоює на всі сто відсотків. Але все це можливо за умови того, що сік приготовлений з натуральних і свіжих фруктів або овочів, а не куплений в магазині в яскравій упаковці, де від соку залишилося тільки назва. Найкориснішим та найкращим є сік, приготований своїми руками, а для цього просто необхідно мати під рукою соковижималку, інакше процес перетворитися на справжні тортури. Але як вибрати соковижималку, яка буде максимально відповідати всім вашим вимогам, і як зорієнтуватися у всьому тому асортименті, який пропонують сучасні магазини? Для прикладу можете переконатись в кількості різноманітних пропозицій від різних виробників на сторінці http://www.foxtrot.com.ua/ru/shop/sokovygymalki.html інтернет-магазину Фокстрот.
Соковижималки діляться на механічні і електричні. Про механічні соковижималки ми не будемо говорити, тому що вони дуже важкі у використанні, до того ж, в них відбувається великий відсоток втрати соку, тому зараз мало хто їх використовує. Електричні соковижималки дуже прості в експлуатації, тому придбали заслужену популярність, ось про них і поговоримо.
Як бачите, вибір моделей досить великий, але яку краще вибрати соковижималку, щоб не прогадати? Давайте розберемо кожен тип соковижималок більш докладно.
Універсальні соковижималки
Це найпоширеніший тип соковижималок, потужність їх коливається від 200 до 600 Вт, об’єм ємності складає від 1 до 1,5 літра. Підходить така соковижималка для овочів і фруктів, цитрусових, а також ягід, крім кісточкових. Такі моделі дуже прості і зручні в експлуатації: досить трохи подрібнений продукт опустити в горловину соковижималки, натиснути на кнопку і далі ваш прилад все швидко зробить сам завдяки сепаратору, що обертається на досить високій швидкості. На дні цього сепаратора розташована терка у вигляді диска, вона блискавично подрібнює продукти, відокремлює сік від м’якоті. Він проходить через фільтр, розташований в стінці сепаратора, а після потрапляє в носик соковижималки, проходячи по жолобу, спеціально для цього призначеного, ну і в підсумку виливається в ємність для збору. Непотрібна макуха зазвичай автоматично надходить в спеціальний контейнер. Ось і весь принцип роботи таких моделей.
Однак варто звернути увагу на форму сепаратора, вона може бути циліндричною або конічною (трапецієподібною). В чому різниця? Перш за все, в кількості готового соку. Так, в соковижималках з циліндричним сепаратором вичавлюється до 95% соку, а з конусним — втрати більше, і ви отримуєте до 70% готового продукту, але перевагою таких соковижималок є те, що вони самі відкидають непотрібну макуху в спеціальний контейнер, тому не потрібно постійно зупиняти роботу, щоб прибирати відходи.
В циліндричних соковижималках сепаратор влаштований у формі циліндра, його стінки розташовані під прямим кутом до тертки і тому макуха не може автоматично відділятися — доводиться в процесі весь час її прибирати. Але такі прилади дуже витривалі, вони можуть працювати довго без зупинки, тому підходять для переробки великих кількостей овочів і фруктів. ККД таких соковижималок вище, ніж у конічних, на 15%, що важливо. Такі прилади, в основному, випускаються вітчизняною промисловістю і країнами СНД.
В універсальних соковижималках обов’язково є регулятор швидкості, за його допомогою ви зможете отримати сік різної густоти, з м’якоттю або очищений. Чим вище швидкість, тим більше м’якоті потрапить в ваш сік, і, навпаки, при низькій швидкості ви отримаєте більш очищений продукт.
Сітка центрифуги виготовляється з досить міцних матеріалів, найчастіше використовується нержавіюча сталь, але зустрічаються прилади і з ще більш надійним матеріалом — медичною сталлю, але вони і коштують дорожче.
Шнекові соковижималки
Це відносно нове покоління соковижималок з абсолютно іншим принципом дії, який навіть трохи нагадує принцип роботи м’ясорубки. Такі прилади оснащені обертовим валом, який подрібнює і проштовхує продукт до сита, при цьому щільно стискаючи й ущільнюючи його, віджимає практично насухо. Виділяється велика кількість соку, який, проходячи по спеціальному жолобу, потрапляє в ємність для готового продукту, макуха при цьому відкидається і віддаляється. Якщо ви ставите питанням, яку вибрати соковижималку для фруктів, то шнекова — відмінний варіант для вас.
Переваги шнекових моделей в тому, що вони працюють на менших швидкостях. Такі прилади набагато тихіше, і ще: ці соковижималки витягують сік не тільки з будь-яких овочів і фруктів, навіть дуже твердих, але і з кісточкових ягід, і навіть з листя капусти, петрушки, кропу.
Шнекові соковижималки в залежності від моделі розраховані на обсяг ємності від 1 до 2 літрів, а потужність їх коливається від 400 до 800 Вт.
Цитрус-прес
Цитрусова соковижималка (цитрус-прес) призначена для любителів соку з апельсинів, мандаринів, лимонів, грейпфрутів. Можна, звичайно, використовувати і звичайну універсальну, але цитрусова набагато простіше і швидше впорається з приготуванням соку з цих плодів. Принцип роботи їх досить простий: такі пристрої оснащені мотором, що обертає конусоподібну насадку. Достатньо лише покласти половинку плоду на цю насадку, злегка притиснувши його рукою, натиснути на кнопочку і тут же зі спеціального носика поллється сік. Плід утримується доти, поки сік не припинить литися. Є моделі цитрус-пресів з притискним механізмом, вони ще простіше, адже не потрібно утримувати і притискати плід — це зробить за вас прилад.
Цитрус-преси споживають дуже мало енергії, їх потужність складає від 20 до 80 Вт, вони дуже тихі в роботі, а обсяг ємності, в залежності від моделі від 0,4 до 1,2 л.
Різні моделі цитрусових соковижималок мають різні додаткові функції, на це теж варто звернути увагу. У деяких є додаткові насадки, за їх допомогою ви підберете найбільш підходящу для цитруса певного розміру, це набагато прискорить отримання соку. Так само за допомогою потрібної насадки можна отримати сік різної густоти, адже вони бувають з прорізами різної ширини, від цього і залежить, скільки м’якоті потрапить в сік, тим самим можна легко контролювати кількість м’якоті в соку. При наявності функції «пряма подача» готовий продукт подає відразу ж в стакан. Функція «реверс» дозволяє обертати насадку по черзі в різні боки, щоб збільшити кількість отриманого соку.