|

Чи є сенс сьогодні інвестувати у вітчизняну нерухомість?

Чи є сенс сьогодні інвестувати у вітчизняну нерухомість? Нерухомість завжди розглядалася людьми як найнадійніша і прибуткова інвестиція, за допомогою якої можна не тільки вберегти свої заощадження від знецінення, а й збільшити їх розмір. Так було завжди, навіть в кризові роки, несприятливі для економіки країни в цілому і для її жителів зокрема. Але чи так це зараз? Чи варто зараз купувати нерухомість з інвестиційною метою і чи не виявиться ця інвестиція провальною?

Інвестиції в нерухомість – вигода на майбутнє

Якщо вірити інформації порталу про нерухомість новобудови ЛУН.ua, зараз досить багато пропозицій різнопланового житла як на вторинному, так і на первинному ринку, для прикладу, у старовинному місті Львові. Пропозицій багато, але їх все ж менше, ніж було тоді, коли ринок був більш активний і знаходився в стані підйому. Особливо помітно зменшується число недорогих квартир в новобудовах, будівництво яких через кризу скоротилося і продовжує падати. Всі ці тенденції вселяють інвесторам упевненість в тому, що вкладення коштів у нерухомість має окупатися, причому з хорошою вигодою. Можна не сумніватися в тому, що це дійсно станеться, але ось однозначно сказати про те, коли це трапиться, зараз навряд чи хтось візьметься.

Розглядати інвестиції в нерухомість зараз можна тільки як спосіб довгострокового вкладення, розрахованого на термін більше 3 років. Саме до цього моменту ринок нерухомості має всі шанси на те, щоб відновитися до колишніх показників, а купівельна спроможність населення збільшиться.

Якщо не нерухомість, то що

Якщо можливість отримання прибутку від інвестицій в нерухомість в довгостроковій перспективі здається не дуже привабливим варіантом, то варто спробувати розглянути інші. Один з найпопулярніших — це банківські депозити.

Довіряти свої заощадження банку зараз — це колосальний ризик, та й пропоновані кредитними організаціями ставки по вкладах не дозволять навіть компенсувати постійно зростаючий рівень інфляції. Ну а про отримання прибутку і говорити не доводиться. Непривабливий цей варіант ще й тому, що завжди є ризик того, що банк розориться і отримати свої кошти з нього буде вкрай складно.

На цьому тлі і з урахуванням постійного підвищення курсу національної валюти привабливими здаються вкладення в валюту, але тут все теж далеко не так однозначно. Зберігати долари в банку ризиковано, а тримати велику суму вдома нерозумно. Знову ж таки, бути впевненим в тому, що курс і далі продовжить рости, неможливо.

Статьи по теме