20 июля 2024

Нагієв зіграє чоловіка, який помстився авіадиспетчерам за загибель сім’ї

Нагієв зіграє чоловіка, який помстився авіадиспетчерам за загибель сім'ї Російський режисер Сарік Андреасян зніме фільм про Віталія Калоєва, який втратив в результаті авіакатастрофи над Боденським озером 1 липня 2002 сім’ю і згодом був визнаний судом в Швейцарії винним у вбивстві причетного до трагедії авіадиспетчера. Відповідний проект Андреасян представив на захисті авторських проектів, що претендують на отримання фінансової підтримки з боку Міністерства культури РФ.

«Це кіно про те, що батьки не повинні ховати своїх дітей. Життя, воно безцінне. Я б хотів робити кіно як батько, я дуже добре знаю, що таке любов до сім’ї. Віддати шану цій людині, цій історії…» — сказав Андреасян і додав, що це «кіно про самотність і втрату».

За його словами, Калоєв ознайомився зі сценарієм стрічки і «дав своє благословення». Виконавець головної ролі вже затверджений — їм стане актор Дмитро Нагієв, який, як підкреслив режисер, спеціально для цього фільму «відростить бороду і схудне».

«Я довго шукав артиста, багато працював з Нагієвим. Він приголомшливий драматичний артист і ця роль — виклик для нього», — сказав Андреасян. Зйомки стрічки пройдуть в лютому-березні наступного року. Готовий фільм буде до осені 2017 року. Режисер вважає, що у картини буде велика фестивальна доля.

Літак авіакомпанії «Башкирські авіалінії» в 2002 році з вини диспетчера зіткнувся в небі з вантажним Boeing компанії DHL. У числі жертв були діти і дружина Віталія Калоєва. Сам він, згідно з вердиктом суду в Швейцарії, в 2004 році вбив авіадиспетчера датчанина Петера Нільсена, який вважається головним винуватцем катастрофи, що забрала життя 71 людини, в тому числі 52 дітей.

У жовтні 2005 року Калоєв був визнаний винним у вбивстві і засуджений до восьми років ув’язнення, в листопаді 2007 року рішенням суду був звільнений за зразкову поведінку після відбуття частини строку.