11 сентября 2024

Утеплення стін каркасного будинку

Утеплення стін каркасного будинку Більшість каркасних будинків, що зводяться в Україні має товщину стіни від 15 до 20 см. Це менше в 1.5-2 рази, ніж товщина стіни будь-якого кам’яного будинку. Однак, незважаючи на таку різницю, конструкція стіни такого будинку значно краща, з точки зору енергоефективності, а, отже, вартість володіння такою будівлею буде нижче через зниження витрат на опалення взимку та кондиціювання приміщень влітку. Популярність будинків каркасного типу пояснюється легкістю та швидкістю його будівництва, та відносно низькою ціною. Ціни на каркасні будинки можна подивитись на сайті компанії София ВБК http://sofiavbk.com.ua/arame-panel-houses.html, яка займається будівництвом каркасних домів у Києві.

У цій статті ми докладніше зупинимося на описі технології утеплення каркасних стін і перекриття. Більшість проектів каркасних будинків припускає використання в якості теплоізоляції мінеральну вату на основі скловолокна або волокна, отриманого з порід габро — базальтової групи. Ключовий параметр утеплювача — коефіцієнт теплопровідності, який визначає здатність матеріалу перешкоджати передачі тепла через свій масив. Теплопровідність матеріалу у свою чергу залежить від довжини та діаметру мінерального волокна, саме на ці два параметри необхідно звертати увагу при виборі утеплювача для свого каркасного будинку.

Монтаж теплоізоляції проводиться між стійками каркаса будинку. Оскільки основний будівельний розмір більшості матеріалів кратний 60 см, стійки також краще розташовувати з кроком 60 см по осях. Розмір більшості плит мінеральної вати також знаходиться в межах 600-610 мм, що дозволяє їх встановлювати в просвіт між стійками (а він дорівнює 550 мм при використанні бруса, товщиною 47-52 мм) з невеликим запасом по ширині. Таким чином, мінеральна вата захищена від сповзання і надійно працює в конструкції протягом всього терміну експлуатації будівлі.

Товщина мінеральної вати визначається за допомогою теплотехнічного розрахунку, залежно від коефіцієнта теплопровідності матеріалу, кліматичних умов регіону будівництва об’єкта та розрахункової температури всередині приміщення (для житлових кімнат — 22-24С, для підсобних приміщень — 16-18С ). Згідно більшості проектів каркасних будинків, товщина утеплення в середній смузі становить 150 мм, а в північних широтах др 200 мм (рідше — до 250 мм). За рівнем термічного опору 150 мм ефективної теплоізоляції еквівалентні півтора метрам цегельної кладки. Цим і пояснюється зниження витрат на опалення каркасного будинку в 4-6 разів відносно будинку, побудованого, наприклад, з газосилікатного блоку і облицьованого цеглою.

Добавить комментарий