25 июля 2024

Чи є вигода від встановлення на автомобілі газобалонного обладнання

Чи є вигода від встановлення на автомобілі газобалонного обладнання Газобалонне обладнання для легкового автомобіля, або як його скорочено називають ГБО, все частіше розглядається як альтернатива іншим, класичним або рідкопаливним системам подачі пального.

На ГБО ви можете перевести практично будь-який бензиновий двигун, а ось пряму вигоду від ГБО відчути можна буде вже через кілька місяців — до цього часу витрати на установку газобалонного обладнання перекриються помітним зниженням витрат на паливо під час заправки вашого авто.

Якщо вам здасться дорогим встановлення обладнання (ціна на встановлення ГБО — стоимость гбо), то немає проблем — багато компаній проводять встановлення необхідного обладнання в кредит або розстрочку, що не зменшить вартість, але полегшить його придбання тим, хто не володіє достатніми коштами.

Практика показує, що особливо вигідно встановлювати ГБО на автомобілі так званого комерційного призначення, таких як таксі, автомобілі кур’єрські або служби доставки, а також вантажоперевізники, які щомісяця проїжджають більше однієї-півтори тисячі і більше кілометрів.

Вважається, що для приватного автотранспорту вигода не так помітна, а відсутність достатньо розвиненої мережі АЗС, в яких є можливість заправки, деколи робить установку газобалонного обладнання на приватний автомобіль і зовсім недоцільною. Проте, багато приватних власників, які встановили ГБО, цілком задоволені і бачать вигоду установки ГБО на сої авто, незважаючи на деякі мінуси.

Існують альтернативні варіанти — комерційні моделі автомобілів, спочатку оснащені комплектом ГБО, що йде на додаток до звичайного бензиновому мотору. Вартість такого варіанта виростає приблизно на 5 — 10 відсотків, але ризик втрати гарантії внаслідок внесення змін у конструкцію автомобіля повністю відсутня. До того ж при експлуатації від +5 градусів і нижче прогрів двигуна потрібно робити тільки з використанням бензину. Ще один мінус установки ГБО — значне зменшення об’єму багажного відсіку автомобіля.