25 июля 2024

Як правильно вибрати хрестик для хрестин дитини

Як правильно вибрати хрестик для хрестин дитини Хрещення дитини — це одне з головних таїнств у житті людини. У хрещенні дитина очищається від первородного гріха і народжується в нове духовне життя.
Здійснюючи таїнство, священик одягає на дитину хрестик, який свідчить, що хрещене немовля є християнином. Тому багатьох молодих батьків хвилює питання, як правильно вибрати такий важливий аксесуар для дитини. Срібний або золотий хрестик, а може простий дерев’яний. Адже він є нашою безсловесною молитвою, яка завжди захищає і оберігає від усіх життєвих негараздів.

Правила вибору хрестика для дитини

Матеріал виробу. Немає строгих правил про вибір матеріалу для хрестика. Сьогодні віддають перевагу золоту, але також будуть прийнятними і срібло, і дерево, і простий метал.

Підвіска для хреста. Для носіння хрестика можна купувати тасьму, мотузочку або ланцюжок. Якщо маленька дитина краще мотузочку або тасьму. Вважається, що вони більш пластичні, а ланцюжок при натягу може порватися.

Зовнішній вигляд. Буває хрест восьмикутний або чотирикінцевий. Головна умова — на хрестику повинно бути зображене розп’яття.

Розміри. Хрестик повинен бути невеликого розміру і мати маленьку вагу. Краї повинні бути округлими, щоб не травмувати дитину. Адже його носять постійно під одягом і не знімають під час сну або миття.

Де краще купити хрестик

Сьогодні пропонується широкий вибір виробів, тому в не залежності від місця покупки можна вибрати навіть золотий хрестик за доступною ціною. В Україні купити хрестик на хрестини краще у магазині gold.ua, де пропонують помірні ціни, великий вибір та гарантовану якість виробів. Також можна купувати хрестик у церковній лавці храму. Головне, перед хрещенням не забути освятити його в храмі. Як правило, прикраси і всі потрібні атрибути для хрещення дитини купують хресні батьки.