20 июля 2024

Як правильно вибрати посуд для туристичних походів

Як правильно вибрати  посуд для туристичних походів Зараз з пропагандою здорового способу життя стало дуже багато любителів походів. А в поході, час якого може бути досить тривалим, в будь-якому випадку необхідно приймати їжу. Як зробити, щоб посуд для їжі в поході був зручним, безпечним та й до цього всього легким? Спробуємо розібратися, який посуд підходить для походу.

Ми радимо вам для початку визначити, навіщо вам потрібен посуд. Для цього необхідно відповісти на ряд питань.

На який тип подорожей розрахований посуд? Ви можете вибрати будь-який тип подорожей — піший, водний і т.д. Також врахуйте, на чому ви будете готувати — на багатті або газовому пальнику.

На скільки чоловік розрахований набір? Вам потрібна посуд тільки для себе або вам потрібно відразу забезпечити всю групу? А може, посуд вам потрібен для сімейного відпочинку?

Відповівши на ці питання, ви зможете зрозуміти, який саме посуд вам потрібен. Якщо ви будете подорожувати поодинці, вам цілком вистачить мінімального набору. Візьміть з собою миску, каструлю, кухоль, ніж, ложку і вилку. Також вам знадобиться тримач для каструлі. Якщо ж ви подорожуєте разом з групою, то в цьому випадку краще відразу придбати набір, який розрахований на кілька людей. Подібні набори часто містять відразу кілька каструль, вкладених один в одного як матрьошки. З таким набором ви завжди зможете заощадити місце. До речі, якщо ви патріот своєї країни, то можете придбати посуд вітчизняного виробництва, для прикладу ТМ «Кемпинг» http://camping.com.ua/, де гарантована якість та помірні ціни.

Якщо посуд потрібен вас для недовгого перебування на природі, ви можете купити що-небудь саме простеньке, наприклад, 2 каструлі, сковорідку і набір тарілок. Якщо ви відправляєтеся в тривалу подорож, то в цьому випадку ви повинні зібрати набір посуду, розрахований на ту кількість осіб, яка буде в поході. Для групи не більше 3 людина цілком може вистачити всього однієї каструлі.

Якою має бути міцність посуду?

Вельми важливо те, з якого матеріал виготовлений посуд. Це має важливе значення. Важливо, щоб посуд був здатний витримати велику температуру. Також він повинна бути міцним.
Ви можете купити посуд з нержавійки, алюмінію, титану. Також він може бути зроблена з пластику. Розглянемо більш детально кожен вид посуду.

Алюмінієвий посуд. Легкий, коштує дешево, а його поверхня здатна добре розподіляти тепло. Але у нього є і свій недолік. Він полягає в тому, що такий посуд чутливий до кислот. Також такий посуд чутливий до пошкоджень. До того ж, він є недовговічним. Її термін служби складає приблизно 3 роки.

Нержавіюча сталь. Цей матеріал є більш міцним і стійким до пошкоджень. Але у нього також є свої недоліки. Зокрема, він погано розподіляє тепло, і тому в ній швидко пригорає їжа. Іноді на дні такої каструлі впресовують алюмінієвий прошарок, який відмінно проводить тепло і робить подібний посуд зручніше при приготуванні їжі. Але даний варіант не підійде для використання на багатті.

Також між шарами нержавіючої сталі може бути вуглецева сталь, здатна добре проводити тепло. У такій каструлі можна готувати їжу на багатті. Але ви повинні пам’ятати про те, що посуд з нержавійки зараз коштує досить дорого. При цьому він має більшу вагу. Але такий посуд має великий термін придатності.

Титан. Цей матеріал один з найбільш міцних і надійних. Такий посуд підійде для тих, хто звик підраховувати в поході кожен грам. Такий посуд легкий, але при цьому він коштує досить дорого. До того ж, він не дуже добре проводить тепло.

Є також посуд із пластику, при цьому ви навряд чи зможете готувати в ньому. При цьому пластик є дешевим і легким матеріалом. Перевага такого посуду в тому, що його не треба мити.

Зверніть увагу на те, що посуд з нержавіючої сталі і титану потрібно довго мити, оскільки їжа пригорає до нього унаслідок поганої теплоізоляції. А ось вироби з алюмінію в цьому плані набагато краще. Також ви можете вибрати посуд з наявністю антипригарного покриття. Його досить легко очистити, але при цьому він схильний до пошкоджень.

Пластиковий посуд незамінний в літній період, в пору походів. З’явився такий посуд відносно недавно, але зараз його вже можна зустріти повсюдно. Але такий посуд не тільки зручний, але й шкідливий.

Вага і компактність посуду

Намагайтеся вибирати легкий посуд, так як у вас буде з собою ще дуже багато речей. Важливо також, щоб він не займав багато місця в рюкзаку.

Деякі каструлі мають кришки, які легко перетворюються в тарілку. Так що в цьому випадку можна брати з собою менше тарілок.

Ви можете взяти з собою в похід термокружку. Вона здатна зберігати тепло протягом довгого часу завдяки наявності всередині подвійних стінок з теплоізоляційним матеріалом. При цьому їх зовнішня сторона залишається холодною, та й коштує таке горнятко досить недорого.

Відправляючись у подорож варто заздалегідь подбати про всі дрібниці, адже вони створюють комфорт та гарний настрій під час вашого відпочинку на природі.