2 декабря 2023

iPhone 7: інноваційний смартфон або «S-оновлення» iPhone 6s?

Після кількох місяців чуток і очікувань iPhone 7 і iPhone 7 Plus, нарешті, новинки представили офіційно. Незважаючи на те, що до анонсу про смартфони було відомо практично все, презентація вийшла якісною, хоча і без сюрпризів. Як і очікувалося, компанія змінила традиції, і черговий порядковий номер не привів до значних змін зовнішнього вигляду гаджетів. У зв’язку з цим у багатьох виникло закономірне питання, чи можна вважати iPhone 7 і iPhone 7 Plus повністю новими флагманами або це лише S-оновлення для iPhone 6s і iPhone 6s?

Мабуть, почати варто з очевидного — анонс пройшов без сюрпризів. Більшість чуток підтвердилися, а дизайн нових смартфонів ідентичний тому, що ми бачили на безлічі прототипів в Мережі. В цілому, iPhone 7 нагадують своїх попередників.

iPhone 7

У всіх офіційних зображеннях iPhone 7 найбільша увага приділяється саме версії «чорний онікс». Глянцевий чорний колір виглядає свіжо і оригінальніше. Завдяки дзеркальній обробці задня поверхня iPhone нагадує фронтальну панель з вимкненим дисплеєм. Засмучує той факт, що цю модель доведеться носити в чохлі, так як вона більш чутлива до подряпин.

Поліпшила Apple і екран iPhone. Він став на 25% яскравішим, може відображати ширший діапазон кольорів і підтримує калібрування кольору. Наприклад, Instagram для підтримки більш широкої гами в нових iPhone оновив програми та став підтримувати «живі» фото. Сукупна гучність вдвічі перевищує показники попередників. Крім того, підтримується більш широкий діапазон частот.

Позбувшись від роз’єму для навушників в iPhone 7, Apple не могла не скористатися можливістю для анонса нових аудіоаксесуарів, в тому числі бездротових навушників AirPods з процесором Apple W1 і підтримкою Siri. Аксесуар працює без підзарядки 5 годин, а при використанні чохла-зарядки час автономної роботи навушників перевищує 24 години.

До речі
Практично кожен власник «яблучної» техніки прагне її якось захистити, а для цього якнайкраще підходять захисні чохли. У Apple навіть є кілька фірмових кейсів для iPhone і iPad, які можуть похвалитися хорошими матеріалами виконання і відмінною стійкістю до ударів.
Бажаючим змінити iPhone 6s або iPhone 6s Plus на iPhone 7 або iPhone 7 Plus варто враховувати, що захисні чохли від торішніх флагманів не підійдуть до «гарячих» новинок. Пов’язано це з тим, що задня камера у флагманів цього року стала більше, тому розмірів вирізу для такої в iPhone 6s буде недостатньо. Але вже сьогодні можна купити чохли, і в Україні також.

Найцікавіше нововведення в iPhone 7 — це, звичайно, камера. Вона залишилася 12-мегапіксельною, але тепер оснащена системою оптичної стабілізації зображення. Сам модуль став трохи більше, хоча виглядає не так грубо, як на попередньому поколінні пристроїв. Діафрагма f / 1.8 і 6-елементний об’єктив забезпечують зйомку більш детальних фото і відео.

В iPhone 7 Plus вбудовані відразу дві камери, що забезпечують 2-кратний оптичний і 10-кратний цифровий зум.

Інші поліпшення камери включають новий процесор зображень, розроблений Apple і здатний обробляти 100 млн операцій за 25 мс, 7-мегапіксельний фронтальний модуль з автоматичною стабілізацією зображення і більш широким колірним захопленням, а також новий на 50% більше яскравий спалах True Tone з сенсором для придушення мерехтінь при штучному освітленні.

Судячи з усього, 4,7-дюймова модель більше відповідає S-оновленню iPhone 6s, ніж новому поколінню пристроїв: краща автономність, більш якісна камера, захист від пилу і вологи. Цікаво, але не революційно. iPhone 7 Plus — інша історія: ефект глибини різкості при зйомці фотографій як на «зеркалках», оптичний зум, більш якісна зйомка в умовах недостатньої освітленості. Це справжній iPhone 7, а не S-версія.