25 июля 2024

Що таке спадкова трансмісія?

Спадкування за правом представлення. Роз’яснення практичних моментів нотаріусом.

Мої вітання, шановні читачі!

У житті часто буває так, що після смерті людини не стає і її спадкоємця. І, відповідно, спадщина залишається неприйнятою. А як бути родичам померлого у такій непростій ситуації? Спробуємо розібратися у цій статті.

Момент, коли спадщина, яку мав успадкувати померлий, переходить до наступних спадкоємців, називають таким терміном як «спадкова трансмісія». Давайте розглянемо що це за процес на окремому прикладі. В жінки Марії є донька Інна, якій виповнилося 18 років. Коли матері не стає, донька звертається до нотаріуса, щоб оформити спадщину. Але за кілька тижнів трапляється нещастя й Інна теж помирає. Звичайно, документи залишилися недооформленими. Право успадкувати майно в такому разі переходить до вдівця Андрія. Подібний розвиток подій і матиме назву «спадкова трансмісія».

Тут варто виокремити головні особливості спадкової трансмісії:

  •         По-перше, вона настає, коли помирають і спадкодавець, і спадкоємець, якому забракло часу оформити документи.
  •         По-друге, трансмісія діє за заповітом та відповідно до законодавства.
  •         По-третє, якщо померлий спадкоємець встиг подати документи на оформлення спадщини нотаріусу, то, згідно зі спадковою трансмісією, відбувається перехід права на спадкування.

Однак, тут теж є свої нюанси. Зокрема, громадяни, яким належить право на відповідну частку спадщини, не зможуть успадкувати її подібним шляхом. За принципом спадкової трансмісії успадкувати майно можна двома способами. Перший із них – активний. Згідно цього, заяву про отримання спадщини нотаріусу потрібно подати за пів року після того, як помер спадкодавець. І пасивний спосіб. Це майже автоматичне отримання спадщини, за винятком певних факторів. Приміром, неповнолітні, які мешкали з померлим спадкодавцем, можуть успадкувати майно пасивним шляхом.

Хочу зауважити, що після закінчення піврічного терміну після смерті спадкодавця право на отримання спадщини можна втратити. Складнощі виникнуть і в тому разі, якщо спадкоємець перебуває за кордоном.

Отож, аналізуючи вищезазначене, робимо висновок, що при оформленні спадщини дуже важливо звернутися до професійної нотаріальної контори. Саме нотаріус допоможе законно успадкувати майно за трансмісією та простежить, щоб усі нюанси були врегульовані вчасно.

Якщо у вас виникли запитання стосовно оформлення документів на спадщину, ви можете завітати на мій офіційний сайт за цим посиланням: notary-chulovsky.kiev.ua й отримати професійні послуги ‒ від консультації до юридично оформленого права на майно. Більше інформації про послуги нотаріальної контори дивіться на Сторінці у Фб. Наш офіс знаходиться за адресою: Київ, вул. О. Гончара, 55, оф. 11. Контактний телефон: 067 633 14 32. Будемо раді вам допомогти.

Спасибі, за Вашу увагу! До нових зустрічей!